Csapataink: 11. sz. Szent Imre cserkészcsapat - Egyházfa - Hegysúr

SZMCS | 2025. március 6.
Az elkövetkezendő időszakban egyesével fogjuk bemutatni szövetségünk csapatait. A következő csapat nem más, mint a 11. sz. Szent Imre cserkészcsapat.

A csapat megalapítása előtt Paxy László már sokat beszélt a cserkészetről a fiataloknak, volt, hogy a prédikációiban is megemlítette ezt a mozgalmat. Így próbálta lerakni az alapokat. Ezek után többeket is felkért a ministránsok és templomba járó fiatalok közül, hogy vegyenek részt az 1. őrsvezetőképző (ŐV) táborban 1991-ben. Végül négyen vettek részt ebben a kiképzőtáborban, melyet Bodakon tartottak. A négy emberből Adrián folytatta a cserkészkedést. Ilyen kezdetek után alapítja meg Paxy atya 1991. november 16-án a cserkészcsapatot. Csapatunk névadóját, Szent Imre herceget pedig Paxy atya választotta, mert olyan erények megtestesítője volt, a szellemi, lelki és a fizikai tisztaságé, amelyeket plébánosunk fontosnak tartott a cserkészek számára. Paxy László volt csapatunk első parancsnoka. Idős kora ellenére, akkor 71 éves volt, sok fiatalt sikerült megszólítania. Ebben segített az is, hogy abban az időben rengetegen jártak ministrálni és nem habozott bevonni ezeket a fiúkat a cserkészetbe. A legtöbben követték is. Ezen kívül a hittanórák révén tudta bevonni a lányokat és a többi gyereket. Kezdetben szombatonként voltak a „cserkészgyűlések”, melyeknek inkább hittanóra jellegük volt. Imával kezdődtek, utána cserkészjátékok következtek. Paxy atya parancsnoksága alatt nem voltak őrsökre osztva a gyerekek, ezért is voltak csoportos találkozók. A kezdetekben Egyházfáról 6, Hegysúrról 4 és Nagyborsáról 2 fiatal vett aktívan részt a cserkészcsapat életében.

_
(forrás: csp)

A tanyázás és a cserkésztábor az a két közös program amit nem hagyunk ki egy cserkészévből. A táborokban az egyik kedvenc programunk a közös túra/portya. Az elengedhetetlen hagyományunk pedig, hogy közösen kezdjük az őrsit énekkel, játékkal.

Minden problémára találunk megoldást és a nehezebb pillanatokban sem adjuk fel. 

Büszkék lehetünk arra, hogy már 32 éve működik a csapatunk és még mindig sok aktív tagunk van. Az utóbbi években próbáljuk a szülőket is belevonni a cserkészetbe, ezért sok csapatrendezvényen szülőkkel is találkozhatunk. Büszkék lehetünk arra is, hogy a közösségünkben mindenki tudja, hogy kik azok a cserkészek. Továbbá minden évben sikerül új tagokat toboroznunk annak ellenére, hogy Mátyusföldi csapat vagyunk.

Fő célunk leginkább a magyar közösség összetartása, hiszen a cserkészkedés teret biztosít minden korosztálynak a közösségi életbe való bekapcsolódásra.

(A megjelent szövegeket és fényképeket a csapatparancsnokok szolgáltatták nekünk.)