- Az ételek és minden, amit a szervezetünkbe beviszünk, – legyen az folyadék vagy bármilyen nemű tápanyag –, befolyásolják életünket.
Egy mekis sajtburger menü kicsit negatívabb irányba, mint egy avokádókrémmel megkent teljes kiőrlésű kenyér. Hoztunk nektek néhány érdekességet a mindennapokban is gyakran fogyasztott élelmiszerekről.
Pringles
A ropogtatnivalót aktívan fogyasztók körében biztosan ismert a chips, amelynek minden darabja pontosan ugyanúgy néz ki. Ez a „chips” kevesebb mint 50% burgonyát tartalmaz. A természetellenes formája, és az imént említett alacsony burgonyaszázalék miatt a Pringles nem számít chipsnek. Ebből kifolyólag nem a chipsekre kiszabott adókat kell megfizetniük a termék után a forgalmazóknak.
Füge
Sokan mondják, hogy ha fügét eszünk, akkor bizony darazsat rágcsálunk. Ez nem igaz. A füge gyümölcsét az úgynevezett fügedarázs porozza be, ami valóban belerakja a petéit a gyümölcsbe, viszont azok a példányok, amelyek a növekedés után nem jutnak ki – egy speciális enzim segítségével, amely a ficin nevet viseli –, lebomlanak.
Burgonya
A burgonya, vagy régies nevén a kolompér biológiai felépítésének arányai igazából a gondoltnál sokkal szélsőségesebbek, hiszen 80% vízből és csak 20% szilárd anyagból áll. A növény kemény állaga, a magas víztartalom ellenére, a benne lévő keményítőnek köszönhető. A keményítő nagy mennyiségben viszont nem tesz jót az emberi szervezetnek, tehát javasolt a burgonya mérsékelt fogyasztása.
Gumicukor
Erről a különleges rágcsálnivalóról sok mindent lehetne mesélni. A Haribo által gyártott zöld színű gumimacit kiemelve fontos megjegyezni, hogy bár minden kis mackó a színével azonos gyümölcsöt visel, a zölddel nem ez a helyzet. Ugyanis a zöld színű gumimaci nem lime vagy zöldalma, hanem eper ízű.
Almamag
Bizonyára sokunkkal előfordult már, hogy elroppantottunk a fogunk alatt egy-egy almamagot. Tudtad, hogy az egyébként nagyon kis mennyiségben ciánt tartalmaz? Ettől függetlenül több száz kilogramm almát kellene megennünk ahhoz, hogy a bennük lévő ciántartalmú mag károkat okozzon. Ne feledjétek a mondást: „Napi egy alma az orvost távol tartja!”
Bébirépa
Nem egy génmódosított zöldségről van szó. Valójában úgy készül, hogy azokat a nagyméretű répákat, amelyek nem elég esztétikusak az eladásra, lefaragják. Addig faragják a nagy csúnya répákat, amíg szép kis gusztusos, aranyos végeredményt nem kapnak, amelyet el tudnak adni.