Őszi karbantartás – hogy jövőre is használhassuk…
Elérkezett az ősz, és a felszerelésünk nagy részét lassan eltesszük, hiszen idén már nem fogjuk használni.
Tavaszi karbantartás
Sokan ragadtunk otthonainkban az idei év tavaszán. Kint egyre melegebb van, és egyre inkább kedvünk lesz kimenni a természetbe, sétálni, túrázni, sportolni. Előkerülnek ezért a szekrényekből a túracipők, bakancsok, kabátok és minden felszerelésünk, ami ősz óta ott pihent.
Takarékosan a táborban
A nyári tábor a cserkészév legnagyobb eseménye, erre készülünk hónapokig.
Kerüljük a megfázást!
Minden ősszel ez történik. A strandok bezárnak, a fák levelei elszíneződnek, a napok egyre rövidebbek, egyre szürkébbek és egyre hidegebbek lesznek. Lassan előkerülnek a pulcsik, kabátok, meleg cipők, sálak, sapkák, kesztyűk.
Rendszeres mozgással a hosszú életért
Nem írok le nagy újdonságot, ha azt írom, hogy a rendszeres testmozgás nagyon jót tesz az egészségünknek, pláne, ha kint, a friss levegőn végezzük. Nem csak a testünknek teszünk így jót, hanem a lelkünknek is. Ma, amikor gyerekkorunkat az iskolában ülve, (és sokan majd felnőttkorunkat is ülő munkát végezve) töltjük, nagyon fontos, hogy legalább szabadidőnkben kimozduljunk valahová.
Csúcstechnológiák az outdoor felszerelésekben
Szinte minden nap hallhatunk, olvashatunk arról, hogy mennyire gyorsan fejlődik a világ körülöttünk, hogy milyen új felfedezéseket tettek a tudósok, hogy milyen új funkcióval gazdagodnak okostelefonjaink, vagy hogy mi mindent tudnak már megtenni az autók vezetőik helyett.
Folyamatos fejlődés - a siker kulcsa
Valójában mindannyian folyamatosan fejlődünk, akkor is, ha épp nem gondolunk rá.
Télen sincs megállás!
Reggel sokáig sötét van, délután is hamar eltűnik a Nap, van, hogy a sok felhőtől nem is látjuk. Nincs kedvünk semmihez, legszívesebben egész nap a paplan alatt maradnánk. Pedig még télen is rengeteg lehetőségünk van, hogy mozogjunk, hogy élvezzük a természetet, sőt, vannak dolgok, amelyeket csak ilyenkor tudunk kipróbálni.
Rovásírás a gyakorlatban
A magyar rovásírás, vagy székely-magyar rovásírás körülbelül a 8. században jelent meg, és teljes mértékben különbözött az akkoriban legjobban elterjedt latin és görög írástól. Őseink a honfoglalás során is ezt az írást hozták magukkal.
Gyakorlat teszi a mestert - a tűzmestert meg pláne
Valószínűleg te is sokszor hallottad már a fenti elterjedt közmondást, vagy legalábbis az első felét. Bármit is csinálsz, ha jól akarod azt csinálni, gyakorolni kell. Na de kinek van manapság arra ideje, hogy mindent jól begyakoroljon? Igen, az időbeosztást is gyakorolni kell.
Tábori körlet - nem mindegy, milyen
Cserkészekként minden nyáron legalább egy hetet táborban töltünk, kint a természetben. Miután megérkezünk a táborhelyre, őrsileg megkeressük a körletünk helyét és elkezdjük azt szépen felépíteni. Felállítjuk a sátrat, körülárkoljuk, keresünk egy csajkafát, építünk egy kaput. Ezek mind olyan természetes dolgok, hogy talán nem is gondolunk bele, mit hogyan lehetne javítani, jobban megcsinálni.