Mindenszentek ünnepéhez
Mindenszentek ünnepéhez és a halottak napjához közeledve kiscserkészeket, cserkészeket és cserkészvezetőket kérdeztem, hogy mi jut az eszükbe, ha ezekre a jeles napokra gondolnak.
Mindenszentek ünnepéhez és a halottak napjához közeledve kiscserkészeket, cserkészeket és cserkészvezetőket kérdeztem, hogy mi jut az eszükbe, ha ezekre a jeles napokra gondolnak.
Karácsony. Ünnepek. Családi hangulat. Ajándékozás. Meghittség. Szeretet. Ahogy közeleg a várva várt ünnep, úgy kellene átadnunk magunkat a karácsony szellemének...
Azt gondolhatnánk, hogy a temető egy szomorú hely. Amikor valakit oda visznek, akkor mindenki sír. Mégis van egy nap, amikor ott is minden csupa fény és ragyogás, örömteli várakozás. Ez mindenszentek napja.
Így szól az Úr:
»Álljatok ki az utakra, és nézzétek,
kérdezősködjetek az ősi ösvények felől,
melyik út a jó, és azon járjatok,
akkor nyugalmat találtok lelketeknek!«
De azt mondták: »Nem járunk!« Jer 6,16
Az első Falusi nők világnapját még 2008-ban tartották meg az ENSZ kezdeményezésével. Érdekesség, hogy Magyarországon már 2000-ben is ünnepelték a vidéken élő nőket.
Ez egy olyan dolog, amit nem kérdőjeleznénk meg. Egy szám, egy adat, kész, pont, ennyi. De ha azt mondom, hogy igazából nem is tizenhárman voltak?
Amikor húsvéti szokásokról beszélünk, elsősorban a húsvéthétfői, ma már a legtöbb helyen pacsuli- és csokitojástenger, néhol pár kanna (pohár) hideg víz jut az eszünkbe. Legnagyobb keresztény ünnepünkhöz mégis sokkal több, kifejezetten érdekes népszokás kapcsolódik.
Szeret téged. És azt akarja, hogy boldog legyél! Tiéd a feltámadás, tiéd az el nem múló örök élet!
Ki ne hallott volna arról a megnevezésről, amelyet április 1-jén szoktunk egymásra ragasztgatni? Bár az utóbbi években már kicsit kevésbé elterjedt a szokás, mely szerint valakit megtréfálunk, jól rászedünk ezen a napon - a bolondját járatjuk vele. De vajon honnan ered ez a szokás, és hol máshol ünneplik még?
Kis híján 175 éve a magyarság minden évben megünnepli, és megemlékezik történelmünk egyik legnagyobb eseményéről, a márciusi forradalomról.
Az utóbbi időben egyre gyakrabban csúszik ki a számon, hogy: „Uralkodj magadon, ez az egy királyságod van!” Valljuk be, ez az önuralom dolog nem jön be a mostani világnak.
Ha az ember az olimpia szót hallja, azonnal az jut eszébe, hogy sok ember sportol a világ minden tájáról, viszik a lángot, és négy évente mindenki ezt nézi a TV-ben. Aztán második gondolatként talán beugrik a paralimpia, ahol mozgássérült és egy-egy sportágban értelmileg akadályozott sportolókat láthatunk versenyezni.